1.5" Diam. Circle x TT Pre-Printed Label (Green) - QC-15-CIR-04
Part #:
QC-15-CIR-04
Product Description
Inventory Control Glossy Labels, 1 1/2” Circles, Thermal Transfer, Preprinted, 5” O.D., Perm Adhes, No Perf, Wound Out, 3” Core 4 Rolls/Case,
Product Description
1 1/2" Circles, Thermal Transfer, Preprinted, 5" O.D., No Perf, Wound Out, 3" Core, INSPECTED (GREEN REVERSE)
Detailed Specs
MFG Part Number
QC-15-CIR-04
Product Type
Label
Print Method
Thermal Transfer
Label Width
1.5" Diam. Circle
Core Size
3" Core
Color
Green
Labels Per Roll
1,000
Format
Roll
Finish
Gloss
Labels Across
1
Adhesive
Permanent Acrylic
Perforation
No Perforation between Labels
Outside Diameter
5" OD