1.5" x 1.5" DT Paper Label - RD-15-15-3600-3-RTRN
Part #:
RD-15-15-3600-3-RTRN
Product Description
1.5" x 1.5", Topcoated Direct Thermal (Light Visible), Permanent Adhesive, Perfed Each, Wound Out, 3” Core, 8” O.D. 8 Rolls/Case
Product Description
Detailed Specs
MFG Part Number
RD-15-15-3600-3
Product Type
Label
Print Method
Direct Thermal
Label Width
1.5"
Label Height
1.5"
Core Size
3" Core
Color
White
Labels Per Roll
3,600
Format
Roll
Finish
Matte
Labels Across
1
Adhesive
Permanent Acrylic
Perforation
Perforation between Labels
Outside Diameter
8" OD